Ölü ve katı deri tabakası olarak adlandırılabilir. Ölü olan deri hücreleri, keratin tabakası oluştururlar ve böylece nasırın altındaki deri hücreleri iltihaplanmaktadır.

Sağlık problemleri yaşayan ve ileride karşılaşılacak problemlerinin önüne geçmek amacıyla hijyen kurallarına uygun cihazlarla hizmet vermekteyiz.

Tırnağın uzaması gereken tırnak kanalının dışına çıkıp tırnak kenarındaki ete doğru büyüyüp burada iltihaplanmaya sebep olmasıdır.

Tırnağın sarı, kahverengi ve yeşil renklere dönmesiyle ortaya çıkar. Tedavi edilmediği durumlarda tırnak kaybına neden olan tırnak mantarı, kişinin kişisel bakım ve doğal tedaviler ile desteklemesi gereken bir süreçtir.

Bu tür problemler uzun süre ayakta durmak, cilt kuruluğu, aşırı kilo, topuklu ayakkabı, şeker hastalığı, sedef, egzama ve terbezlerinin düzensiz çalışması sonucu topuk çatlakları görülmektedir.

Şeker hastalığı zaman içinde sinirlerde ve damarlarda çeşitli hasarlara yol açar. Diyabetik ayak yaraları sinir ucu harabiyetine veya bacakta atardamar tıkanıklığına bağlı olarak meydana gelen yaralardır.

1987 yılında İstanbul’da doğan Elif DEMİR, 2006 yılında T.C. MEB Lisans & Kültür Merkezi Ayak Sağlığı Sertifikasyon Programını, 2007 yılında ise Almanya’da batık tırnak ve Diyabetik ayak alanlarında sertifikalarını aldı. 2014 yılında başladığı T.C. Acıbadem Üniversitesinde Podoloji Lisans eğitimini tamamlayan Elif DEMİR, Podoloji alanında sertifikasyon ve diploma programlarını Türkiye’de ilk tamamlayanlar arasındadır. Medikal ayak bakımı alanında 10 yılı aşkın tecrübesiyle hizmetlerine devam etmektedir.  Acıbadem Sağlık grubu, ASMER Medikal gibi kuruluşlarda Uzman Podolog unvanı ile mesleki çalışmalarına devam etti. Ayak sağlığı uzmanı Podolog Elif Demir, ayak sağlığı sektöründe güncel yeniliklerin öncüsü olup tecrübesi ile sizlere hizmet vermeye devam edecek.

Youtube kanalımızda, Medikal ayak bakımı, topuk kuruluğu, nasır, diyabetik ayak gibi konular ile alakalı bir çok videoyu bulabilirsiniz.