Morton Nöroma

Morton Noroma Tedavisi

Morton Nöroma, ayak parmaklarından geçen sinirlerin sıkışmasıyla ortaya çıkar ve genellikle 3-4 tarak kemiklerinde görülür. Parmaklarda kramp, bıçak batması gibi ağrı ve uyuşukluk şikayetlere neden olur.

Başparmak Problemleri

Baş Parmak Yamukluğu Halluks Valgus Tedavisi

Ayak başparmağında en sık görülen rahatsızlık halluks valgus’tur. Yaygın görülen ayak deformitelerinin başında gelen halluks valgus, başparmağın dışa doğru dönmesine ve şişmesine neden olur.

Ayak Bileği Eklemi Kireçlenmesi

Ayak Bileği Kreçlenmesi

Ayak bileği eklem kireçlenmesi osteoartrit veya artroz, romatoid artrit ya da post-travmatik artroz nedeniyle ortaya çıkabilir. Ayak bileği eklem kireçlenmesi tedavisi, cerrahi dışı tedavi yöntemleri ya da ameliyat ile tedavi edilir.

Ayak Bileği Protezi

Ayak bileği Protezi

Ayak bileği protezi, ileri derecede ayak bileği kireçlenmesinin tedavisinde uygulanan gelişmiş bir tedavi yöntemidir. Ayak bileği protezi ile hastaların ağrı ve hareket kısıtlılığı gibi şikayetlerinin ortadan kaldırılması hedeflenir.

Erişkinlerde Düztabanlık

Erişkinlerde Düz Tabanlık Tedavisi

Düztabanlık genellikle doğuştan gelen bir rahatsızlık olmakla birlikte, romatizmal hastalıklar, yanlış ayakkabı seçimi ya da obezite nedeniyle yetişkinlik döneminde de ortaya çıkabilir.

Basma Bozuklukları

Basma Bozuklukları Tedavisi

Ayak basış bozuklukları özellikle çocukluk döneminde omurga yapısında sorunlara neden olduğu gibi; diz, bel, kalça ve sırt bölgesinde ağrı oluşumuna da yol açabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× Whatsapp